logo
Lukw - Najlepsze Strony Miasta
4 maja 2024
"Łukowiacy" na Łotwie
Łotwa2024 Łotwa2024 Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy” po raz kolejny majówkę spędził - już tradycyjnie na Międzynarodowym Festiwalu „Polski Folklor w Łatgalii”, w stolicy dawnych Inflant Polskich Dyneburgu na Łotwie. Poza udziałem w festiwalu uczestniczyliśmy w Dniu Flagi RP, Światowym Dniu Polonii i Polaków za Granicą oraz w Święcie ulicy Warszawskiej. Partnerem Honorowym Wydarzenia było Województwo Lubelskie #LubelskieSmakujŻycie #Lubelskie #KierunekLubelskie
8 marca 2024 roku

Plakat

14 marca 2019 roku
WALNE ZEBRANIE
Zarząd ZPiT ZŁ "Łukowiacy" informuje, że w poniedziałek 25 marca 2019r. o godz. 19.00 w auli I LO im.T.Kościuszki w Łukowie odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze naszego stowarzyszenia.
Ze względu na wagę omawianych spraw prosimy rodziców o obecność.

11 kwietnia 2018

Plakat

15 października 2017
W dniu 15 października 2017 roku Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski wręczył Zespołowi Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy” Nagrodę Kulturalną Województwa Lubelskiego. Wyróżnienie to zostało przyznane przez Zarząd Województwa Lubelskiego za pielęgnowanie i ochronę tradycji regionu.

Plakat

15 września 2016
Wakacyjne wyjazdy "Łukowiaków"
Bardzo pracowicie i atrakcyjnie przebiegały wakacje Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej "Łukowicy". W dniach 17-88 lipca 108 członków zespołu reprezentujących wszystkie grupy przebywało na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru, który odbywał się w bułgarskich kurortach wypoczynkowych Nesebar i Słoneczny Brzeg nad brzegiem Morza Czarnego. „Łukowiacy” wraz z innymi zespołami z różnych krajów świata występowali na scenie antycznego amfiteatru w Nesebarze. Kolejnym wydarzeniem artystycznym Łukowiaków był udział w dniach 10-13 sierpnia w 51 Sabałowych Bajaniach w Bukowinie Tatrzańskiej. Zespół występował jako jedyny gość spoza ziem górskich. Łukowiacy licznie zgromadzonej publiczności w domu ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej zaprezentowali rodzimy folklor podlaski oraz tańce i piosenki przedwojennej Warszawy. Koncert zespołu był transmitowany na żywo w telewizji Podhale. Udział Łukowiaków w festiwalu zorganizował zespół Zawaternik z Leśnicy gm. Bukowina Tatrzańska. Górale z zespołu Zawaternik byli również przewodnikami podczas pieszej wycieczki po szlakach tatrzańskich. Góralski zespół Zawaternik przyjął zaproszenie do ponownego odwiedzenia Łukowa w maju przyszłego roku.

10 kwietnia 2016 roku
Plakat

15 marca 2016 roku
WALNE ZEBRANIE
W dniu 30 marca 2016 roku (środa) o godzinie 19.00 w Auli I LO im. T. Kościuszki w Łukowie (wejście od ulicy Cieszkowizna) odbędzie się Walne Zebranie sprawozdawcze stowarzyszenia Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej. W czasie zebrania bedą omawiane plany wyjazdowe zespołu w 2016 roku. Prosimy wszystkich rodziców o przybycie.

10 lipca 2015
"Łukowiacy" w Czarnogórze
W dniach 30 czerwca 9 lipca 2015 r. dwie najmłodsze grupy Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej "Łukowiacy" uczestniczyły w festiwalu folklorystycznym w Barze w Czarnogórze. Młodzi tancerze zaprezentowali tańce kurpiowskie i lubelskie, które były entuzjastycznie przyjęte przez liczną widownię. Poza udziałem w festiwalu "Łukowiacy" korzystali z uroków ciepłego Morza Adriatyckiego, zwiedzali Dubrownik w Chorwacji, delektowali się kuchnią bałkańską. Była to już 36 zagraniczna wyprawa "Łukowiaków", kolejna rozpoczyna się już 11 lipca i będzie wiodła do Bułgarii.

22 kwietnia 2015
Łukowiacy swojemu miastu
Zapraszamy do obejrzenia reportażu z koncertu "Łukowiacy swojemu miastu" Zdjęcia dzięki uprzejmości naszego zespołowego fotografa - fotolipek Grzegorz Lipiński!


02 marca 2015 roku
WALNE ZEBRANIE
W poniedziałek 16 marca 2015 o godz. 19.00 w I LO im.T.Kościuszki (wejście od ul. Cieszkowizna) odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze stowarzyszenia ZPiTZŁ "Łukowiacy" na którym m.in. zostanie przedstawione sprawozdanie z działalności finansowej zespołu. Prosimy wszystkich rodziców o przybycie.

luty 2015 roku
1% dla "Łukowiaków"
Wzorem lat ubiegłych pragniemy Państwa poinformowaæ, że istnieje możliwość wsparcia naszego Stowarzyszenia przekazując 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego.
Rozliczając się z Urzędem Skarbowym wystarczy podać
Nazwę organizacji: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowiskiej
oraz Nr KRS: 151207 (uwaga ważne)
a urząd skarbowy sam dokona wpłaty na konto Stowarzyszenia.

Za okazane wsparcie z góry wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.

listopad 2014
... ciąg dalszy życzeń dla zespołu ... pozdrawia ks. Andrzej Domański - Sardynia, La Maddalena

Plakat

październik 2014
Jubileusz "Łukowiaków"
Zapraszamy do obejrzenia obszernego reportażu z naszego 15-lecia! Zdjęcia dzięki uprzejmości naszego zespołowego fotografa - fotolipek Grzegorz Lipiński!

wrzesień 2014 roku
Plakat

2 sierpnia 2014
"Łukowiacy" w Bułgarii
Bulgaria2013 Prawie setka tancerzy i muzyków Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy” uczestniczyła w dwóch edycjach międzynarodowego festiwalu BALKAN FOLK FEST, który odbywał się w bułgarskich miejscowościach wypoczynkowych Kiten i Primorsko nad brzegiem Morza Czarnego. Bardzo duży sukces odniosły grupy starsze otrzymując nagrodę najlepszego zespołu w swojej edycji tego odbywającego się po raz ósmy festiwalu. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się również ponad czterdziestoosobowa grupa najmłodszych Łukowiaków, dla większości których to początki swojej artystycznej pasji.
Po powrocie „Łukowiacy” mają trzy tygodnie wolnego, po czym rozpoczynają się intensywne przygotowania do jubileuszowego koncertu z okazji 15-lecia istnienia, który odbędzie się w dniu 27 września 2014r.

czerwiec 2014
"Łukowiacy" w Herne
Herne2014 W dniach 15- 22 czerwca 2014r.Zespół Pieśni i Tańca Ziemi łukowskiej "Łukowiacy" i Chór "Lutnia" I LO w Łukowie po raz kolejny odwiedzili zaprzyjaźnioną szkołę w Herne. Zespół podczas pobytu dwukrotnie zaprezentował się przed Niemiecką widownią.
Innymi atrakcjami pobytu w Niemczech były: wizyta u konsula RP, zwiedzanie Kolonii, mecze piłki plażowej w ośrodku sportowym, kąpiel w aqaparku, muzeum gazometrii, przejaźdźka unikatową naziemną kolejką po Wuppertalu, wizyta w fabryce Haribo.

kwiecień 2014
"Łukowiacy" na Śląsku
... W dniach 3-6 kwietnia 2014r. grupy młodsze Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej "Łukowiacy" wraz z kapelą gościły na Śląsku Cieszyńskim.
Młodzi łukowscy artyści wystąpili na koncertach dla uczniów szkół w Domu Kultury w Cieszynie oraz dla kuracjuszy w sanatorium w Goczałkowicach Zdroju. Występy "Łukowiaków" spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem Śląskiej publiczności. Dodatkowo "Łukowiacy" mogli zwiedzić malownicze miejscowości Beskidów takie jak: Wisła, Ustroń, Bielsko-Biała, Milówka czy Koniaków. Przebywali także w Wojewódzkim Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie, czeskim mieście Frydek Misteka, a także na Jasnej Górze.
Organizatorem wyjazdu na Śląsk było bielskie stowarzyszenie "Dziecięce Koncerty Integracyjne", którego szefem jest pochodzący z Łukowa pan Sławomir Osiński.
03 marca 2014 roku
WALNE ZEBRANIE
W dniu 17 marca 2014 roku o godzinie 19.00 w Auli I LO im. T. Kościuszki w Łukowie (wejście od ulicy Cieszkowizna) odbędzie się Walne Zebranie rodziców dzieci i młodzieży "Zespółu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej". Prosimy wszystkich rodziców o przybycie.

luty 2014
Wielkie wyróżnienie dla "Łukowiaków"
AMBASADOR W dniu 15 lutego br. w Lublinie odbyła się uroczysta Gala, podczas której został wręczony tytuł - „Ambasador Województwa Lubelskiego”. Wyróżnienie to przyznawane jest osobom, instytucjom i firmom, które w swoich działaniach promują Lubelszczyznę w kraju i za granicą. Nagroda przyznawana jest przez Urzad Marszałkowski. W tegorocznej edycji konkursu, w gronie nominowanych w kategorii instytucja znalazł się Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej "Łukowiacy". Do tegorocznego konkursu zgłoszonych było kilkadziesiąt instytucji z regionu Lubelszczyzny. Choć główne trofeum nie trafiło w ręce naszego zespołu to sam fakt bycia w gronie nominowanych jest ogromnym wyróżnieniem dla "Łukowiaków".

styczeń 2014 roku
1% dla "Łukowiaków"
Wzorem lat ubiegłych pragniemy Państwa poinformować, że istnieje możliwość wsparcia naszego Stowarzyszenia przekazując 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego.
Rozliczając się z Urzędem Skarbowym wystarczy podać
Nazwę organizacji: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowiskiej
oraz Nr KRS: 151207 (uwaga ważne)
a urząd skarbowy sam dokona wpłaty na konto Stowarzyszenia.

Za okazane wsparcie z góry wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.

4 sierpnia 2013
"Łukowiacy" w Bułgarii
Bulgaria2013 Już po raz piąty Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy” gości ł w Bułgarii, tym razem jako uczestnik jednego z największych festiwali folklorystycznych - Balkan Folk Fest, odbywającym się w nadmorskim Kitten. Podczas dziesięciodniowego pobytu dwie najstarsze grupy zespołu poza odpoczynkiem i integracją prezentowały swój dorobek artystyczny na czterech koncertach, w tym dwóch w sąsiednim mieście Primorsko. „Łukowiacy” zyskali ogromną sympatię festiwalowej publiczności i zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Zespół doceniony został również przez organizatorów festiwalu, którzy przyznali Łukowiakom oraz współpracującej z zespołem kapeli ludowej złotą odznakę - wyróżnienie, którego w tym roku nie otrzymał jeszcze żaden polski zespół.

14 lipca 2013
31 podróż zagraniczna ZPITZŁ "Łukowiacy"
Grecja2013 ZPITZŁ „Łukowiacy” odbył swoją 31 podróż zagraniczną. W dniach od 3 do 10 lipca 2013 r. dwie najmłodsze grupy zespołu wystąpiły na VIII Miêdzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w miejscowości Paralia na greckiej Riwierze Olimpijskiej. Oprócz naszych małych tancerzy swoje narodowe tańce prezentowali także wykonawcy z Bułgarii, Mołdawii, Serbii, Macedonii, Turcji, Ukrainy oraz Grecji. „Łukowiacy” zaprezentowali widzom polskie tańce narodowe i regionalne. Wszyscy wykonawcy przemaszerowali ulicami Paralii w uroczystych korowodach, czym wzbudzili wśród licznych turystów, w tym także dużej liczby Polaków wypoczywających w tym czasie w Grecji, prawdziwą euforię. Poza występami młodzi Łukowianie odpoczywali na ciepłych plażach i pływali w czystych wodach Morza Egejskiego u stóp majestatycznej Góry Olimp. W dniach 19 lipca 1 sierpnia dwie najstarsze grupy „Łukowiaków” będą reprezentowały Polskę na Festiwalu „Balkan Fest” w bułgarskim kurorcie Kiten nad Morzem Czarnym.

maj 2013 roku
Łukowiacy na Łotwie
£otwa Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej "Łukowiacy" odbył już swoją kolejną artystyczną podróż zagraniczną. Tym razem zespół koncertował na Łotwie. "Łukowiacy" przebywali tam w dniachh 30.04. - 04.05.2013r. na zaproszenie łotewskiej Polonii z terenów dawnych polskich Inflantów. Podczas pobytu zespół uczestniczył wspólnie z łotewskimi Polakami w Mszy św., wziął udział w Miedzynarodowym Festiwalu "Polski Folklor w Łatgalii" jak również wystąpił w łotewskiej szkole w mieście Szpogi. W ostatnim dniu pobytu młodzi łukowianie uczestniczyli w patriotycznych uroczystościach z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-Maja oraz dali koncert - tym razem w polskiej szkole w Daugavpils. Na szczególne podkreślenie zasługuje znakomita atmosfera i wielka gościnność z jaką zostali przyjęci "Łukowiacy" przez młodych i starszych Polaków zamieszkujących malownicze tereny wschodniej Łotwy.


kwiecieñ 2013 roku
Łukowiacy swojemu miastu
W dniu 7 kwietnia 2013 roku w £ukowskim Ośrodku Kultury odbył się coroczny koncert dla mieszkańców Łukowa zatytułowany "Łukowiacy swojemu miastu". W kocercie porannym wystąpiły grupy młodsze, natomiast w koncercie popołudniowym grupy starsze. Dużym wydarzeniem obu koncertów były premierowe wykonania Tańców Warmińskich i układu walca do muzyki z filmu "Noce i dnie".
19 marca 2013 roku
Plakat

sierpień 2012 roku
Łukowiacy na Międzynarodowym festiwalu w Siedlcach
Lwów W dniach 23-26 sierpnia 2012 r w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego w Siedlcach odbył się XX Jubileuszowy Festiwal Pieśni, Tańca i Folkloru.
W festiwalu obok zespołów z Mołdawii, Brazylii, Węgier i Polski wystąpiły dwie najstarsze grupy "Łukowiaków". Nasza młodzież wziêęa udział w koncercie zatytułowanym "Cudze chwalicie – swego nie znacie".
Wydarzenie to było zarówno zakończeniem wakacji jak i rozpoczęciem nowego roku artystycznego naszego zespołu.
lipiec 2012 roku
Letnie wojaże "Łukowiaków"
Bardzo pracowicie i atrakcyjnie rozpoczęły się wakacje Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej "Łukowiacy". W dniach 22 czerwca do 1 lipca grupy młodsze przebywały na Międzynarodowym Młodzieżowym Festiwalu Folkloru w Primorsku – Bułgaria. Był to już czwarty pobyt łukowskiego zespołu na tym festiwalu. Po raz kolejny Łukowianie zostali laureatem a tancerka Marysia Dados vice-miss festiwalu.
W dniach 2 – 11 lipca grupy starsze reprezentowały Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Tańca w hiszpańskim Blanes koło Barcelony. Hiszpania była już 12 krajem w którym koncertował łukowski zespół. Po powrocie do Polski w dniu 13 lipca „Łukowiacy” wystąpili na Międzynarodowym Poleskim Lecie z Folklorem we Włodawie. Wspólny koncert „Łukowiaków” z zespołami z Turcji i Ukrainy we włodawskim amfiteatrze obejrzał komplet publiczności, w tym liczna grupa Łukowian wypoczywająca nad jeziorem Białym w Okunince. Po tym występie „Łukowiacy” udali siê na zasłużony wakacyjny wypoczynek, który będzie dość krótki, bo już w dniu 25 sierpnia zespół wystąpi na kolejnym międzynarodowym festiwalu tym razem w Siedlcach.
26 kwietnia 2012 roku
Niedziela z folklorem
W dniu 22 kwietnia w Łukowskim Ośrodku Kultury odbył się kolejny koncert dla mieszkańców Łukowa - "Łukowiacy swemu miastu". Występy odbyły się w dwóch częściach: poranny - grupy młodsze i popołudniowy - grupy starsze. Ważnym wydarzeniem była premiera nowego układu podlaskiego.
4 stycznia 2012 roku
Łukowiacy u Wikrutasików
Lwów W dniach 28-30 listopada br. 50 osobowa grupa tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej "Łukowiacy" wraz kapelą i opiekunami gościła na zaproszenie zaprzyjaźnionego ukraińskiego zespołu "Wikrutasiki" we Lwowie. W programie pobytu znalazły się m. in.: koncert w Domu Kultury na lwowskiej Pohulance, zwiedzanie Lwowa oraz złożenie wieńca od Łukowian na Cmentarzu Orląt Lwowskich i odwiedzenie Cmentarza Łyczakowskiego. Honorowym gościem koncertu naszego zespołu był arcybiskup metropolita Lwowski Mieczysław Mokrzycki .
Na zakończenie pobytu "Łukowiacy" wypoczywali w lwowskim Aquaparku. Kolejny zagraniczny wyjazd zespołu był doskonałą okazją zaprezentowania pięknych polskich piosenek, tańców, melodii i strojów - tym razem na Ukrainie.

21 listopada 2011 roku
Łukowiacy na Ukrainie
Żytomierz Wyjazd Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy” do Żytomierza na Ukraine był już 21 artystyczną podróżą zagraniczną. Na zaproszenie konsula Rzeczpospolitej Polskiej w Żytomierzu, pana Jurija Woderackiego wraz z delegacją miasta Łuków zespół przebywał tam w dniach 16-21 listopada 2011r. Uczestniczył on w obchodach Narodowego Święta Niepodległości na obczyźnie. Odpowiednio 17 i 18 listopada w Baranówce oraz Oworuczu „Łukowiacy” zaprezentowali dwa tańce narodowe – Krakowiaka i Kujawiaka z oberkiem oraz Tańce i Przyśpiewki lubelskie i rzeszowskie. Na koniec koncertu zespół zaśpiewał dla Polonii trzy piosenki religijne – Barkę, Abba Ojcze i Czarną Madonnę oraz ludową Drożynę. Ostatniego dnia „Łukowiacy” wystąpili przed Żytomierską publicznością prezentując Rzeszów i Lublin, oraz religijne i ludowe piosenki. Na koniec wyjazdu zespół został zaproszony przez pana konsula na uroczysty bankiet. Pobyt wśród Polonii był dla młodzieży niezapomnianą lekcją historii i patriotyzmu.9 października 2011 roku
Wakacyjne wyjazdy Łukowiaków
Bułgaria Grupa młodzieży z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej rozpoczęła wakacje już w dniu rozdania świadectw. W południe wyruszyli w długą ponad trzydziestogodzinną podróż do Primorska w Bułgarii. Tam spądzili tydzień na IX Międzynarodowym Młodzieżowym Festiwalu Folklorystycznym. Był to już trzeci pobyt „Łukowiaków” w tym czarnomorskim kurorcie. Aktywny wypoczynek nad ciepłym morzem urozmaicały wieczorne koncerty. W Festiwalu uczestniczyło 28 zespołów folklorystycznych z wielu państw, m.in. z Ukrainy, Rosji, Serbii, Czech, Rumunii, Turcji i Kazachstanu. W tradycyjnie organizowanym konkursie na miss festiwalu tytuł wicemiss otrzymała łukowianka Marlena Wikiera. Podczas pobytu w Bułgarii Łukowiacy spotkali się z zespołem z dalekiej Syberii, którego choreografem jest Eugenia Goleniecka. Okazało się, że pani Eugenia bardzo dobrze zna pochodzącego z Łukowa, księdza Leszka Hryciuka, który jest proboszczem parafii w Tiumenii na Syberii. Jak zwykle pobyt w Primorsku zaowocował kontaktami z nowymi zespołami. Być może dzięki nawiązanym przyjacielskich kontaktów „Łukowiacy” w przyszłym roku wyruszą w podróż na południe Europy, a łukowska publiczność będzie miała okazję oklaskiwać kolejny zagraniczny zespół, który wystąpi wiosną przyszłego roku w ramach cyklicznego już koncertu „Przyjaciele Łukowiaków”.

Sardynia Najstarsza grupa tancerzy 1 sierpnia wyruszyła w podróż do Włoch. Dla wielu z nich ten wyjazd był pożegnaniem z zespołem, ponieważ od października zaczną studia poza Łukowem. Celem tej wyprawy była wysepka La Maddalena, leżąca między Sardynią a Korsyką. „Łukowiacy” wzięli udział w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w Perfugas na Sardynii oraz w święcie Wolontariatu na La Maddalenie. W drodze na wyspę zwiedzili Wenecję, gdzie zaimprowizowany występ na placu św. Marka wzbudził żywe zainteresowanie turystów. W Pizie natomiast była okazja sfotografowania się pod słynną krzywą wieżą. Dodatkową atrakcją był długi rejs promem z Livorno do Olbii. „Łukowiacy” tym razem wyjechali na zaproszenie łukowianina, ksiądza Andrzeja Domańskiego, który jest proboszczem tamtejszej parafii. Uczestnicy wyjazdu zauważyli jak wielką serdecznością i szacunkiem mieszkańcy wyspy darzą księdza Andrzeja. Ta życzliwość przełożyła się też na gości księdza. Mieszkańcy wyspy zorganizowali dyżury i dla zespołu przygotowywali codziennie obiadokolacje. Tradycyjnie i ten wyjazd zaowocował nowymi znajomościami. „Łukowiacy” otrzymali oficjalne zaproszenie do Tajlandii na koncerty. W obu wyjazdach młodzieży towarzyszyła kapela zespołu pod kierownictwem pana Stanisława Zarzyckiego.


31 marca 2011 roku
NABÓR DO "ŁUKOWIAKÓW"
Zarząd Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej "Łukowiacy" ogłasza nabór dzieci do tańczenia i śpiewania w zespole. Zapraszamy chętnych z młodszych klas szkoły podstawowej.
Zajęcia grupy początkujących odbywają się w PIĄTKI w godzinach 17.00 - 18.00.


16 marca 2011 roku
ZESPÓ£ PIEŚNI I TAŃCA ZIEMI ŁUKOWSKIEJ
"ŁUKOWIACY"
ŁUKOWSKI OŚRODEK KULTURY

Zapraszają na koncert
"ŁUKOWIACY SWEMU MIASTU"
27 marca 2011 roku sala widowiskowa ŁOK
GODZINA 17.00


10 marca 2011 roku
KONCERT LWOWSKIEGO ZESPOŁU "WIKRUTASIKI"
W sobotę 5 marca w Łukowskim Ośrodku Kultury odbył się koncert zespołu Pieśni i Tańca "WIKRUTASIKI" Z LWOWA.
Ukraińska młodzież gościła w naszym mieście na zaproszenie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej "Łukowiacy".

1 marca 2011 roku
WALNE ZEBRANIE
Dnia 16 marca 2011 roku o godzinie 18.00 w I LO im. T. Kościuszki w Łukowie odbędzie się WALNE ZEBRANIE. Zapraszamy wszystkich rodziców dzieci i młodzieży ZPiTZŁ.

7 listopada 2010 roku
Kolejny wyjazd "Łukowiaków"
Lwów Ukraina - to kolejny kraj, który odwiedził Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej "Łukowiacy". W dniach 29-31 października br. 50 osobowa grupa tancerzy wraz kapelą i opiekunami gościła na zaproszenie zaprzyjaźnionego ukraińskiego zespołu "Wikrutasiki" we Lwowie. W programie pobytu znalazły się m. in.: koncert w Domu Kultury na lwowskiej Pohulance, zwiedzanie Lwowa oraz złożenie wieńca od Łukowian na Cmentarzu Orląt Lwowskich oraz odwiedzenie Cmentarza Łyczakowskiego. Odwiedzenie słynnych polskich nekropolii we Lwowie miało szczególny charakter, gdyż miało miejsce w przededniu Święta Zmarmych. Bardzo ciekawym elementem pobytu był wspólny taniec "Lwowski Krąg" wykonany podczas sobotniego koncertu przez młodych Polaków i Ukraińców nagrodzony przez publiczność owacją na stojąco. Honorowym gościem koncertu był wicemer Lwowa.
Na zakończenie pobytu "Łukowiacy" wypoczywali w lwowskim Aquaparku. Kolejny zagraniczny wyjazd zespołu był doskonałą okazją zaprezentowania pięknych polskich piosenek, tańców, melodie i strojów - tym razem na Ukrainie.

19 pa¼dziernika 2010 roku
"Łukowiacy" w Czechach
Czechy 12 września br. Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej "Łukowiacy" powrócił z kolejnej artystycznej podróży zagranicznej. Tym razem "Łukowiacy" po raz pierwszy zaprezentowali się przed publicznością czeską podczas 41 Śląskich Dni Folkloru w miejscowości Dolna Łomna w czeskich Beskidach. W festiwalu wzięły udział również zespoły z Rumunii, Słowacji i Czech. łukowski zespół został zaproszony przez zaprzyjażniony zespół "Voniczka" z Hawirzowa. Za swoje występy zespół otrzymał wiele braw i podziękowań od publiczności. Oprócz występów młodzi łukowianie mieli możliwość zwiedzenia czeskiej części Beskidów i okolic Ostrawy.
Po czterodniowym pobycie 51-osobowa grupa wróciła w doskonałych humorach, gdyż po raz kolejny udało się z wielkim sukcesem zaprezentować piękne polskie piosenki, tańce, melodie i stroje - godnie przy tym promując nasze miasto i powiat.

Copyright © 2005-2006 ZPiTZŁ "Łukowiacy" (WZielon)